Personal

Rektor/Förskolechef

 

Martin Larsson martin.larsson@vrenafriskola.se Förskolechef och Rektor

 

Förskolan

 

Sandra Nyström (tidigare Thunholm) sandra.nystrom@vrenafriskola.se Förskollärare och arbetslagsledare

 

Annelie Jakobsson annelie@vrenafriskola.se Förskollärare

 

Elisabeth Wahlinder elisabeth.wahlinder@vrenafriskola.se Förskollärare och utvecklingspedagog

 

Susanne Gripsborn susanne.gripsborn@vrenafriskola.se Barnskötare

 

Gunilla Malmborg gunilla.malmborg@vrenafriskola.se Barnskötare

 

Malin Moberg malin.moberg@vrenafriskola.se Barnskötare

 

Elin Norling elin.norling@vrenafriskola.se Barnskötare

 

Theresa Padron theresa.padron@vrenafriskola.se Barnskötare

 

Helen Engström helen.engstrom@vrenafriskola.se Barnskötare

 

 

Vikarierar och hoppar in emellanåt gör:

 

Matilda Stenbacks, Mari Holmgren och Felicia Karlsson

 

 

 

Grundskola F-6

 

 Ronny Söderqvist ronny.soderqvist@vrenafriskola.se Lärare och arbetslagsledare

 

 Kerstin Andersson kerstin.andersson@vrenafriskola.se Lärare

 

Tatiana Vavrincova tatiana.vavrincova@vrenafriskola.se Lärare

 

 Kicki Dunlop kicki.dunlop@vrenafriskola.se Lärare

 

 Frida Thunholm frida.thunholm@vrenafriskola.se Lärare

 

Anna-Maria Karlsson annamaria.karlsson@vrenafriskola.se Lärare

 

 

 

Fritidshem

 

Barbro Lekander barbro.lekander@vrenafriskola.se Förskollärare på fritidshemmet och arbetslagsledare

 

 Tina Wistrand tina.wistrand@vrenafriskola.se Barnskötare

 

 

Övrig personal

 

Eva Carlsson eva.carlsson@vrenafriskola.se Administration/Ekonomi och arbetslagsledare

 

Ola Köhler ola@vrenafriskola.se Skolskötersta

 

AnneLi Finnberg anneli.finnberg@vrenafriskola.se Köksansvarig

 

Eva Lund eva.lund@vrenafriskola.se Köksbiträde

 

Agata Pernat agata.pernat@vrenafriskola.se Lokalvårdare

 

Carina Jansson carina.jansson@vrenafriskola.se Vaktmästare

Vrena Friskola

Tärnövägen 2, 611 73 Vrena

tel: 070 - 218 71 24

e-post: info@vrenafriskola.se